Strona główna » Kolejny krok w stronę tunelu.

Kolejny krok w stronę tunelu.

by Daniel SZYSZ

Dziesięć ofert startowało w przetargu nieograniczonym na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu”. Taki dokument jest niezbędny do ogłoszenia przetargu na budowę stałego połączenie w systemie zaprojektuj i zbuduj. Zwycięzca przetargu zostanie ogłoszony po weryfikacji wszystkich ofert.

Przetarg ogłoszono na początku lipca tego roku. Termin składania ofert upłynął dziś, tj. w piątek 22. sierpnia 2014 r., o godz. 12.00. Pół godziny później nastąpiło publiczne otwarcie ofert. Wzięło w nim udział trzech przedstawicieli firm, które złożyły swoje oferty.

Wśród firm, które zgłosiły się do przetargu, są spółki z Gdańska, Krakowa, Warszawy, a także Niemiec, Mediolanu i Londynu. Wysokość ofert była bardzo zróżnicowana; od około 1,7 mln złotych do nawet ponad 10 mln złotych brutto. Najwyższą cenę zaoferowało konsorcjum niemieckich firm z Greifswaldu i Hamburga. Poniżej 2 mln złotych zaproponowały spółki z Gdańska, Krakowa i Mediolanu. Zamawiający, czyli Miasto Świnoujście, na wykonanie zadania przewidział 5,5 mln złotych, z czego 85 procent pochodzi z dofinansowania od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 85 procent.

– Po zakończeniu weryfikacji ofert pod względem formalno-prawnym, zostanie ogłoszony zwycięzca przetargu – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Mamy nadzieję, że nie będzie odwołań i bez zbędnej zwłoki miasto będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą.

Zgodnie z warunkami przetargu, zwycięzca będzie miał na wykonanie zadania 12 miesięcy od chwili podpisania umowy.

Przedmiotem przetargu jest wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dotyczącego szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Przetarg obejmuje również wykonanie robót geologicznych, przygotowanie dokumentacji hydrogeologicznej oraz opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej.

Wykonawca programu funkcjonalno-użytkowego oszacuje koszt budowy tunelu. Według dotychczasowych szacunków koszt realizacji inwestycji ocenia się na kwotę 630 mln złotych netto. Miasto zadeklarowało wkład własny w kwocie około 120 mln złotych, o ile będzie otrzymywało wpływy z podatku od spółki Polskie LNG.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście



eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci
Świnoujście Agatowska