Strona główna » Nielegalny punkt urządzania gier na automatach hazardowych w Szczecinie

Nielegalny punkt urządzania gier na automatach hazardowych w Szczecinie

by Daniel SZYSZ

Kolejne skuteczne ujawnienie nielegalnych automatów w Zachodniopomorskiem. Tym razem zatrzymano 4 nielegalne „quizomaty”. Działania przeprowadzono wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

6 kwietnia funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Szczecinie we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zlikwidowali nielegalny punkt urządzania gier na automatach hazardowych. Punkt zlokalizowany był przy jednej z ulic w Szczecinie, na terenie całodobowej myjni samochodowej. W wyniku przeprowadzonej kontroli zatrzymano 4 automaty do gier hazardowych tzw. „quizomaty”.

Dalsze postępowanie prowadzone będzie w Zachodniopomorskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Szczecinie.

Przypominamy, że od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci). Nowelizacja ustawy o grach hazardowych wprowadziła znaczące zmiany prawne, dotyczące gier hazardowych. Jedną z najważniejszych jest powierzenie Totalizatorowi Sportowemu wyłączności na urządzanie gier hazardowych w Internecie (poza zakładami wzajemnymi) oraz gier na automatach (poza kasynami gier).

Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym). Wykonywanie tego monopolu powierzono jednoosobowej spółce Skarbu Państwa, powoływanej lub wskazywanej w tym celu przez Prezesa Rady Ministrów.

Zachodniopomorska Służba Celno-Skarbowa przypomina, że urządzającym i prowadzącym nielegalne gry na automatach grożą konsekwencje zarówno karne, jak i administracyjne.

Kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji – wzrosły z 12 do 100 tys. zł od każdego automatu. Odpowiedzialność ponoszą zarówno właściciele lokalu jak i najemcy prowadzący w nich nielegalne gry na automatach.

Za nielegalne posiadanie automatów jest też przewidziana odpowiedzialność karno-skarbowa.

Restrykcyjne przepisy hazardowe ograniczające możliwość organizowania gier na automatach, służą ochronie społeczeństwa przed negatywnymi skutkami hazardu. Istotne jest uświadomienie obywatelom, że nielegalny hazard to często narzędzie do „prania brudnych pieniędzy” i legalizacji dochodów, które mogą mieć związek z działalnością grup przestępczych, zajmujących się przemytem, handlem narkotykami i przestępstwami podatkowymi.

Od 1 kwietnia Służba Celno-Skarbowa, która wchodzi w skład Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), przy wsparciu policjantów, przeprowadziła akcję intensywnej kontroli miejsc, w których zachodzi podejrzenie urządzania gier na automatach z naruszeniem przepisów oraz bezprawnego posiadania automatów. Działania, w których chodzi o namierzenie i wyeliminowanie tych nielegalnych praktyk, rozpoczęły się 1 kwietnia i będą trwać do odwołania.

Telefon interwencyjny
Wszystkim, którzy zauważyli nielegalne praktyki hazardowe, zapewniamy specjalny numer telefonu i adres e-mail. Za ich pomocą można anonimowo zgłaszać nielegalne czynności – na przykład miejsca, w których mogą być urządzane gry na automatach (lokale typu „7777″, „jackpot”, „hot spot”, „Vegas 777″).
Prosimy o kontakt:
Krajowy Telefon Interwencyjny
800 060 000
powiadom-clo@mofnet.gov.pl



eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci
Świnoujście Agatowska