Kobieta jako kierująca w pojazdach komunikacji miejskiej nie jest już zaskoczeniem

Kobieta jako kierująca w pojazdach komunikacji miejskiej nie jest już zaskoczeniem. “Panie w spółkach komunikacyjnych nie potrzebują specjalnych względów” – podkreśla UM Szczecin.

Motorniczych i kierowców kobiet jest w Szczecinie prawie 200; pięć pań pracuje jako dyspozytorki Centrali Ruchu.

“Moja praca jest zaskakująca i dynamiczna, wymaga szybkich reakcji, co nie pozwala na nudę. Czasami ktoś przyjdzie z pretensją, a innym razem z uśmiechem i miłym słowem. W tej pracy dosłownie czuć tętno miasta. Dla mnie, jako kobiety problemu nie stanowi prowadzenie tak dużego pojazdu” – tłumaczy Paulina Pakuła, motornicza w spółce Tramwaje Szczecińskie.

Jak informuje na swojej stronie internetowej szczeciński magistrat, zdarza się, że pasażer zauroczony prowadzącą pojazd panią pisze do ZDiTM o udostępnienie danych lub kontakt. Jedna z próśb, które dotarły do drogą elektroniczną dotyczyła informacji o kierowcy – “(…)autobus prowadziła bardzo miła pani o ciemnych włosach i ładnie się do mnie uśmiechała, chciałbym poznać ją bliżej(…)”.

“W naszej pracy podejmujemy ważne, czasami dynamiczne decyzje o zmianach. Zdarza się, że dzwonią do nas zdenerwowani kierowcy i pasażerowie. Słysząc w słuchawce opanowany, kobiecy głos, szybciej się uspokajają, łatwiej im coś wytłumaczyć” – mówi z kolei Marzena Olejnik, dyspozytor Centrali Ruchu ZDiTM.

Źródło: UM Szczecin

aba/

----------

eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci
----------

Powiązane posty

Świnoujście – Miasto ludzi marudnych i sfrustrowanych, bo tunel będzie zamknięty.

Tunel w Świnoujściu blisko 4,7 mln przejazdów rocznie, średnio 15-16 tysięcy aut dziennie

Świnoujście. Rewolucja w komunikacji – Teraz bilet kupisz w parkomacie