Od 10 do 28 września 2018 roku można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Do wyboru jest 17 projektów. Jedna osoba (na jednej karcie do głosowania) może oddać dwa głosy: jeden na projekt twardy i jeden na tzw. miękki. Poniżej publikujemy listę projektów oraz miejsc, gdzie można oddać swoje głosy. W najbliższy czwartek 13 września 2018 r. w sali nr 1 Urzędu Miasta Świnoujście odbędzie się prezentacja projektów przez osoby, które je zgłosiły. Początek o godzinie 16.30. Zapraszamy.
TUTAJ ZOBACZ LISTĘ PROJEKTÓW DO GŁOSOWANIA
TUTAJ POBIERZ KARTĘ DO GŁOSOWANIA
Uwaga. Głosy przyjmowane będą od 10 września 2018 r. Nadesłane przed tym terminem zostaną odrzucone.
Głosować można:
– na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;
– w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;
– w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;
– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;
– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;
– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40;
oraz:
– drogą elektroniczną, przesyłając wypełnioną, zeskanowaną kartę do głosowania na adres bik@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”;
– poczta wysyłając kartę do głosowania na adres Urzędu Miasta Świnoujście (ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście) z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski – 2019 GŁOSOWANIE”; za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę stempla pocztowego.
To już piąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych budżetach wynosi ponad 9 tysięcy.
– Świnoujścianie interesują się swoim miastem i angażują w sprawy, które dotyczą jego rozwoju – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.
Tym razem mieszkańcy zdecydują, na co w 2019 roku wydać 2,2 mln złotych. Głosować może każdy mieszkaniec Świnoujścia, który ukończył 16 lat. Podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu, głosować mogą nie tylko osoby zameldowane w mieście, ale także wszyscy ci, którzy tu mieszkają, a z różnych przyczyn nie są zameldowani.
– Wiele osób nie jest zameldowanych w Świnoujściu, ale tu mieszkają, pracują i wychowują swoje dzieci. Są częścią naszej świnoujskiej społeczności – argumentuje prezydent Janusz Żmurkiewicz.
Tak, jak w poprzedniej edycji, złożone projekty są podzielone na dwie kategorie.
Pierwsza to projekty twarde, czyli dotyczące budowy, modernizacji lub remontu elementów infrastruktury miejskiej oraz zakupów inwestycyjnych. Na tego typu projekty przeznaczona jest kwota 2 mln złotych.
Druga kategoria to tak zwane projekty miękkie, czyli przedsięwzięcia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Wygrają te, które zdobędą najwięcej głosów a ich łączna wartość nie przekroczy 200 tys. złotych.
Ogłoszenie wyników głosowania oraz listy projektów, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 nastąpi w październiku Dokładna data uzależniona będzie od ilości głosów i czasu, który potrzebny będzie do ich weryfikacji i zliczenia.
Tutaj projekty, które zostały odrzucone
BIK UM Świnoujście