Zachodniopomorskie – CORAZ ZIMNIEJ NA ZEWNĄTRZ – NIE ZAPOMINAJMY O BEZDOMNYCH

CORAZ ZIMNIEJ NA ZEWNĄTRZ – NIE ZAPOMINAJMY O BEZDOMNYCH

Panujący okres jesienno – zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych. Miejsca, w których przebywają zazwyczaj nie są ocieplone, a niskie temperatury na zewnątrz mogą spowodować zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Dlatego też każdego roku w tych newralgicznych miesiącach, policjanci monitorują sytuację proponując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

Bezdomność jest problemem coraz większej liczby osób. Dlatego bardzo ważne jest, aby osoby takie wiedziały, że jest dla nich miejsce, gdzie bezpiecznie mogą przetrwać mrozy.

Wraz z rozpoczęciem chłodów funkcjonariusze apelują do społeczeństwa aby nie przechodzić obojętnie obok osób, których życie i zdrowie jest zagrożone. Każda reakcja może pomóc, a nawet uratować życie.

Zachodniopomorscy policjanci nieustannie kontrolują miejsca, w których mogą znajdować się bezdomni. Są to między innymi ogródki działkowe, pustostany, wiaty, dworce PKS i PKP, klatki schodowe. W przypadku zastania osób potrzebujących takiej pomocy, mundurowi zawsze oferują swoją pomoc, wręczają ulotki informujące o adresach instytucji, które udzielają wsparcia. Każda osoba, która skorzysta z pomocy oferowanej przez służby, zostanie przewieziona do miejsca, w którym będzie mogła się ogrzać, zjeść ciepły posiłek, a także przespać w bezpiecznych warunkach.

Jak co roku w ramach wzajemnej współpracy policjanci współpracują z funkcjonariuszami Straży Miejskiej/Gminnej, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Leśnej oraz SOK. Wspólne działania mają jeden cel – zapobieganie przypadkom zamarznięć.

Pamiętajmy, że na wychłodzenie organizmu mogą być również narażone osoby nietrzeźwe, które wieczory i noce spędzają na zimnie, przesiadując m.in. w parkach, skwerach, na przystankach komunikacji miejskiej. Nietrzeźwa osoba zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich, aby nie być obojętnym na krzywdę drugiego człowieka. W przypadku kiedy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu, zgłośmy to pod numerem alarmowym 112. Każde otrzymane zgłoszenie będzie sprawdzane przez mundurowych. Czasem wystarczy wykonać jeden telefon a możemy uratować komuś życie. Pamiętajmy o tym i nie bądźmy obojętni.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK

Powiązane posty

Śnieżna nawałnica uderza w Zachodniopomorskie! IMGW i RCB biją na alarm – sprawdź, czy jesteś bezpieczny

Arktyczna Zima w Polsce po Nowym Roku – czeka nas fala mrozów i śniegu

Akcja zima – 208 ton soli w jedną noc