Strona główna » Modne i ekologiczne ogrzewanie, czyli panele na podczerwień

Modne i ekologiczne ogrzewanie, czyli panele na podczerwień

by Daniel SZYSZ

Modne i ekologiczne ogrzewanie, czyli panele na podczerwień

Panele na podczerwień – nowoczesne rozwiązanie, którego początek sięga dziewiętnastowiecznego odkrycia. Co stanowi o jego działaniu, jakie korzyści zapewnia? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Podczerwień – czym jest i jaką pełni rolę?

Promieniowanie podczerwone (IR) to promieniowanie magnetyczne o długości fal między światłem widzialnym, a falami radiowymi. Jego odkrycia dokonał niemiecki fizyk i astronom Friedrich Wilhelm Herschel, który w 1800 roku prowadził badania nad przenoszeniem energii cieplnej przez poszczególne pasma światła widzialnego. Naukowiec zaobserwował, że używany przez niego termometr odnotowuje najwyższą wartość cieplną w chwili, gdy jest wystawiony na działanie pasma światła ‘poniżej czerwonego koloru’. Stanowiło to podstawę do stwierdzenia, że istnieją pewne niewidzialne dla ludzkiego oka fale, których właściwością jest transmisja ciepła. Omawiane promieniowanie znane nam jest dzisiaj pod nazwą: podczerwieni. 

Podczerwień – kamień milowy w rozwoju nowoczesnej technologii

Odkrycie podczerwieni zrewolucjonizowało świat nauki i technologii. Umożliwiło opracowanie licznych urządzeń usprawniających rozmaite dziedziny przemysłu. Noktowizory, ceramiczne kuchenki elektryczne, a nawet piloty do telewizora, to jedynie część licznych przykładów. Ostatecznie odkrycie promieniowania podczerwonego doprowadziło do opracowania bezpiecznych źródeł energii, urządzeń łączących w sobie wysoką energooszczędność, nietuzinkową wydajność oraz prozdrowotne właściwości. To panele na podczerwień, które za sprawą swojej nieocenionej przydatności stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych rozwiązań.

Panele grzewcze – główne zalety

  1. Oszczędność

 

Ogrzewanie na podczerwień charakteryzują się wyjątkowo wysoką efektywnością grzewczą. Za sprawą nowoczesnej technologii, tj. specjalistycznie opracowanych włókien węglowych, urządzenia przekształcają ponad 98% energii elektrycznej na ciepło, co w zestawieni z klasycznymi urządzeniami grzewczymi pozwala ograniczyć koszty aż do 30%! Ponadto panele grzewcze odznaczają się długą żywotnością (niska awaryjność i autonomiczna praca urządzenia), stosunkowo niedużym kosztem zakupu i wysoką, uśrednioną jakością wykonania, która zwykle znajduje odzwierciedlenie w długoletniej gwarancji dołączanej przez producentów. 

Nie bez znaczenia pozostaje także marka urządzenia. Poszczególni producenci mogą przywiązywać różną wagę do jakości wykonywanych przez siebie produktów, dlatego potencjalny zakup należy poprzedzić dobrym rekonesansem rynku. Wysokiej jakości energooszczędne panele ma w ofercie np. Greenie Polska. 

  1. Prozdrowotność 

 

W trakcie pracy paneli cieplnych nie dochodzi do konwencji ciepła, oznacza to, że żadne drobnoustroje, tj. zarówno wirusy, bakterie, alergeny, jak i  grzyby – nie zostaną rozniesione wraz z powietrzem. Omawiane zjawisko pozwala uchronić zarówno wnętrze budynku, jak i jego użytkowników, którzy nie zostaną narażeni na wdychanie szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. 

  1. Atrakcyjny design

Duże zróżnicowanie rynku umożliwia potencjalnemu klientowi sprawne dobranie odpowiedniego produktu – z uwzględnieniem jego właściwości technicznych oraz wizualnych. Kształt, kolor, a nawet gabaryty i miejsce zawieszenia – wybór leży po stronie konsumenta. 

Panele grzewcze – najlepsze produkty

Lustrzany panel grzewczy na podczerwień Greenie

Lustrzany panel grzewczy Greenie wyróżnia się na tle konkurencji za sprawą swoich nietuzinkowych właściwości. Unikalna konstrukcja w połączeniu z nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi pozwoliła na wypracowanie wysoce funkcjonalnego rozwiązania, za sprawą którego omawiany produkt może posłużyć zarówno za ekologiczne źródło ogrzewania, jak i lustro. Przybierając postać lustrzanej powłoki – panel grzewczy Greenie bez problemu wpisze się w każde wnętrze, komercyjne, jak i domowe – bez względu na jego charakter, metraż i wystrój.

Panel grzewczy Greenie staje się tym samym produktem kompletnym. O wysokiej jakości wykonania (potwierdzonej długoletnią gwarancją), uniwersalnej odsłonie wizualnej oraz dobrej specyfikacji technicznej, która przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie produktu. 

Panel grzewczy na podczerwień Greenie przemysłowy 

Przemysłowy panel grzewczy na podczerwień Greenie to odpowiedni produkt dla przedsiębiorców, którzy zwracają szczególną uwagę na wydajność oraz energooszczędność urządzeń grzewczych.  Za sprawą wysokojakościowych podzespołów panel grzewczy Greenie o mocy 3600W doskonale sprawdzi się w każdej dużej przestrzeni: halach produkcyjnych, budynkach magazynowych, czy choćby w obszernych garażach. Wysoka klasa szczelności – IP44 – zapewnia kompleksową ochronę urządzenia, w wyniku czego staje się odporne na znamienitą większość czynników zewnętrznych. Ze względu na dobre wykonanie i wydajną pracę urządzenia – poniesiona inwestycja zwraca się już po zaledwie 7 miesiącach. Kolejne miesiące, to już czysty zysk. 

 

Panele grzewcze łączą w sobie ekologiczne podejście, przystępny design oraz wysoce funkcjonalne rozwiązania. To produkty, które stanowią o niebywałym rozwoju branży grzewczej. To urządzenia, które zasługują na miano tworów przyszłości. Lepszego jutra, które uobecnia się na naszych oczach.



eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci
Verified by MonsterInsights