Akwarium w domu

Akwarium w domu

Akwarium w domu

Zwierzęta w domu sprawiają, że staje się on bardziej przytulnym i ciepłym miejscem. Opieka nad żywymi stworzeniami przynosi radość i bardzo pozytywnie wpływa na nastrój. Nie każdy jednak ma czas i środki na wymagające futrzaki, które trzeba kilka razy dziennie wyprowadzać na spacery, tresować czy poświęcać im dużo uwagi w ciągu dnia. Nie wyklucza to jednak możliwości posiadania zwierząt w domu i właściwe dbanie o ich komfort. Rybki będą idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób lub alergików.

Akwarium nie wymaga dużo uwagi, wystarczy kilka minut dziennie, żeby zapewnić rybkom wszystko, co jest im niezbędne. Co jakiś czas będzie wymagać dokładnego sprzątania, ale nadal, jest to o wiele mniej niż codzienne zajmowaniem się psem lub kotem. Dodatkowo ustawione w domu akwarium ma pozytywny wpływ na wilgotność powietrza, a jego widok działa uspokajająco, dlatego często jest wybierane na dekorację w sypialni.

Jak założyć akwarium w domu? Skorzystaj z pomocy fachowców z plantica.pl

Żeby akwarium nie wymagało dużo pielęgnacji, lepiej zacząć swoją przygodę z rybkami, wybierając niewielki zbiornik. Trzeba będzie kupić do niego filtry akwariowe, ogrzewanie i napowietrzacz.

Żeby rybki miały pełen komfort, trzeba zapewnić im też właściwe podłoże, rośliny i elementy dekoracyjne, które będą służyć im za miejsce do ukrycia się w razie potrzeby. To, co konkretnie znajdzie się w akwarium, zależy głównie od tego, jaki gatunek rybek wybierzesz, ponieważ każdy z nich ma swoje indywidualne wymagania.

Oświetlenie do akwarium jest niezbędnym elementem wyposażenia i ma na celu zapewnianie rybkom odpowiedniego rytmu dnia i pełnego komfortu, dlatego należy zainwestować też w światło, które będzie służyć również roślinom.

Czy można hodować rybki w ogrodzie?

Rybki na zewnątrz będą wymagać dużo więcej uwagi, ale sprawią, że ogród będzie wyglądać efektownie. Na początek można stworzyć niewielkie oczko wodne i dokładnie zapoznać się z wymaganiami, jakie będą miały rybki. Można kupić gotowe formy z tworzywa sztucznego, wyłożyć wykopane oczko folią lub zalać betonem. Jest wiele opcji, ale przy każdej konieczny jest filtr do oczka wodnego. Dobrze też zainwestować w rośliny, które oczyszczają wodę oraz takie, które pływają na jej powietrzni i dają schronienie rybkom, jednocześnie wyglądając wyjątkowo dekoracyjnie. 

Podczas zakładania oczka wodnego, ważny jest też prawidłowy wybór miejsca. Nie może być ono narażone na wielogodzinne, bezpośrednie nasłonecznienie, ponieważ doprowadzi do przegrzania się wody. Różne gatunki ryb do oczek wodnych mają indywidualne wymagania co do wielkości zbiornika, należy więc dostosować go do konkretnych potrzeb zwierząt. 

 

Powiązane posty

Rynek nieruchomości w Szczecinie

Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto się na niego zdecydować? Podpowiadamy!

Jaki projektor wybrać do domu?