Strona główna » Na co zwrócić uwagę przy zakupie rury pole dance?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rury pole dance?

by Daniel SZYSZ

Czas na pole dance w domu! Radzimy, jaką rurkę wybrać, by akrobacje w warunkach domowych były bezpieczne, i na co zwrócić uwagę jeszcze przed zakupami. Czytaj do końca i upewnij się, że niezbędną wiedzę masz w małym palcu.

Czy można ćwiczyć pole dance w domu?

Oczywiście! Wiele fanek tego sportu ćwiczy w zaciszu domowym i uzyskują w ten sposób świetne efekty. Poza tym treningi poza salą preferują również te osoby, które nie lubią zajęć grupowych lub ciężko jest im dostosować się do z góry narzuconego grafiku. Pole dance w domu to zatem dobry pomysł, chociaż oczywiście trzeba nabrać wprawy. Osoba całkowicie początkująca powinna ćwiczyć pod okiem trenera, ponieważ na tym poziomie asekuracja jest niezbędna.

Inną niezwykle ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego sprzętu. Jaka rura pole dance będzie najlepsza? Wiele zależy od Twoich preferencji i tego, z jakimi drążkami masz już doświadczenie.

Rodzaje drążków

Instruktorzy i doświadczeni pole dancerzy radzą, aby wybrać taką rurkę, jakiej się już używało/używa, np. w szkole tańca lub studiu pole dance. Do ćwiczeń na innym typie drążka trzeba się bowiem przyzwyczaić, co może być uciążliwe i odebrać radość z aktywności.

Dwa najpopularniejsze sposoby montowania rury w domu: 

1 – rura rozporowa. To model, który wykorzystuje siłę rozporu. Nie wymaga wiercenia w suficie ani rozkładania dodatkowych podestów (chociaż w przypadku pomieszczeń wyższych niż 3 m zaleca się przykręcenie takiej rury na stałe). Bardzo łatwa w montażu.

2 – rura wolnostojąca. Taki model stoi na specjalnym podeście (tzw. stage). Jest polecany dla osób, które chcą ćwiczyć nie tylko w domu, ale również w innych miejscach np. w plenerze.To rura przenośna, można ją postawić na niemal każdej powierzchni. Montaż jest łatwy, ale trzeba mu poświęcić czas przed każdym użyciem.

Średnica

W naszym kraju najczęściej używa się modeli o średnicy 45 mm, ale istnieją także mniej standardowe opcje. Przy wyborze należy kierować się prostą zasadą: im mniejsze dłonie, tym mniejsza powinna być średnica. Oznacza to, że dzieci i osoby o drobnych dłoniach nie powinny wybierać średnicy większej niż 45 mm.

Powłoka rury

  • Malowana proszkowo – wydaje się tępa, więc podczas wykonywania statycznych figur zapewnia mocny chwyt. Gorzej sprawdza się trakcie spinów, może powodować otarcia.
  • Chromowana – ma mniejszą przyczepność od chromowanej, ale zapewnia większą płynność ruchów podczas dynamicznych akrobacji.
  • Mosiężna – ma bardzo dobrą przyczepność (lepszą od chromowanej), ale tylko gdy w pomieszczeniu jest ciepło.

 

Z tymi rodzajami powłok można spotkać się najczęściej. Wybór zależy od preferencji użytkownika.

Tryb pracy

Rurki mają zazwyczaj dwa typy pracy: obrotowy i statyczny. Są to najwygodniejsze modele (tzw. statyczno-obrotowe), bo można je łatwo dostosować do bieżących potrzeb. Aby to zrobić, zazwyczaj wystarczy wkręcić lub wykręcić niewielką śrubkę znajdującą się w podstawie rury.

Odpowiednie miejsce

Nie zapomnij, aby ćwiczyć tylko tam, gdzie masz na to miejsce. By trening był bezpieczny, wokół rurki musi znajdować się pusta przestrzeń – promień równy co najmniej Twojemu wzrostowi. Wtedy na pewno nie uderzysz się w żaden mebel czy ścianę. Konieczny jest również zakup materaca. Więcej informacji na temat rur do pole dance znajdziesz na stronie: https://flyingrose.pl/rury-do-pole-dance.



eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci
Świnoujście Agatowska
Verified by MonsterInsights