Wynajem nieruchomości na doby turystom w Świnoujściu – opłacalny interes?

Wynajem nieruchomości na doby turystom w Świnoujściu – opłacalny interes?

Posiadasz wolną, niezagospodarowaną nieruchomość w Świnoujściu? Niezależnie od tego, czy to domek, czy mieszkanie, wynajem lokalu turystom nawet na jedną dobę może być doskonałym interesem. Co warto wziąć pod uwagę i dlaczego to opłacalne? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

  • Świnoujście – jedyne takie miasto w Polsce

Świnoujście jest jedynym miastem w Polsce, które obejmuje administracyjnie archipelag aż 44 wysp – z czego zamieszane są Wolin, Uznam oraz Karsibór. Sam Wolin jest największą, w pełni leżącą po polskiej stronie wyspą. Nadmorska lokalizacja, bliskość niemieckiej granicy i unikatowy charakter całego regionu czynią ze Świnoujścia popularny kierunek letnich wyjazdów. Lada chwila tradycyjną przeprawę promową zastąpi tunel, przez co poruszanie się między Uznamem a Wolinem stanie się jeszcze łatwiejsze i szybsze. I choć miasto znajduje się na północno-zachodnim krańcu Polski, w sporym oddaleniu od wielu dużych aglomeracji, to i tak przyciąga co roku mnóstwo turystów (co naturalne – także z pobliskich Niemiec).

Na miejscu jest co zwiedzać – wystarczy wspomnieć o Wolińskim Parku Narodowym, latarni morskiej, parku zdrojowym, Muzeum Rybołówstwa czy zabytkowych fortach i bunkrach. Mówiąc krótko: posiadanie nieruchomości w tym mieście otwiera szansę na dodatkowy zarobek poprzez wynajem domu czy mieszkania turystom.

  • Opłacalność wynajmu turystom w Świnoujściu

W nadmorskich miejscowościach raczej nie trzeba obawiać się o brak turystów. Według danych GUS, tylko w lipcu i sierpniu 2021 roku w obiektach noclegowych nad polskim morzem przebywało 1,7 mln turystów, którzy skorzystali z 8,6 mln noclegów. W stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku wzrost wyniósł 13,5%. A przecież turystyka w okolicach Bałtyku ma się nieźle także w czerwcu czy wrześniu, a do tego trzeba dodać wszelkie okresy świąteczne czy długie weekendy.

Choć w oczach zapewne przeliczasz już zyski, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę wydatki, takie jak:

  • stałe opłaty za media itp.,
  • koszty adaptacji nieruchomości pod wynajem, a następnie regularne remonty i odświeżanie wnętrz,
  • koszty związane z obsługą turystów, np. za paliwo, reklamę,
  • codzienne sprzątanie (na własną rękę lub w ramach zewnętrznej usługi).

W dobie Internetu sporo zyskujesz samym faktem możliwości promowania się online czy wygodą zautomatyzowanego wynajmu w serwisach z noclegami (takich jak Booking.com). Nawet jeżeli wiąże się to z kosztami prowizji, eksponujesz swoją ofertę właśnie tam, gdzie są potencjalni goście Twojego obiektu w Świnoujściu czy na wyspie Wolin.

  • Ubezpiecz nieruchomość pod wynajem

Wspomnijmy o jeszcze jednym aspekcie, który trzeba wziąć pod uwagę. Co naturalne, nieruchomość wynajmowana obcym ludziom, nawet na jedną dobę, jest potencjalnie zagrożona zniszczeniem. Zapewne nie chcesz ponosić bezpośrednich kosztów tego, że ktoś nie dochował ostrożności w trakcie pobytu w Twoim obiekcie noclegowym. Dlatego dowiedz się, jak działa w praktyce oraz ile kosztuje nie tyle OC najemcy ( https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/jak-zabezpieczyc-sie-w-razie-szkod-w-wynajmowanym-mieszkaniu ), ile dla wynajmującego w Świnoujściu. Polisa ubezpieczeniowa obiektu pod wynajem jest wręcz oczywistym wyborem i kosztem, który po prostu trzeba wliczyć do działalności w turystyce.

Dzięki internetowym porównywarkom jesteś w stanie łatwo znaleźć i wybrać najtańszą ofertę polisy, która odpowiada na Twoje potrzeby związane z wynajmem nieruchomości dla turystów. Odpowiednio skonfigurowany pakiet zabezpieczy Cię na różne niechciane, ale zdarzające się sytuacje.

Powiązane posty

Świnoujście. Cofka – Czy miasto było bezpieczne ??

Świnoujście. Prawdziwy przegląd tygodnia

Świnoujście. Statystyki za 2024 – więcej narodzin niż zgonów – 10 % to śluby konkordatowe