Strona główna » Domowy osuszacz powietrza. Eksperci z rankingu doradzają

Domowy osuszacz powietrza. Eksperci z rankingu doradzają

by Daniel SZYSZ

 

Osuszacze powietrza, które w tym roku nieźle radziły sobie w rankingu serwisu ranking-oczyszczaczy.pl, to propozycje od Warmtec, VACO oraz Maltec. Tanio można było kupić osuszacz powietrza w Lidlu. 

 

Jednak od niedawna jednak najciekawszą ofertą może pochwalić się Fersk z osuszaczami powietrza Torr. 

 

Szukaliśmy dużej wydajności, atrakcyjnej ceny i przydatnych rozwiązań, takich jak filtry powietrza i dodatkowe tryby pracy. Czyli wszystkiego, co musi mieć dobry osuszacz powietrza do domu — https://ranking-oczyszczaczy.pl/osuszacze-powietrza/

 

Panel sterowania Fersk Torr, materiały producenta

Duża wydajność osuszania, czyli jaka? 20 l / 24 h to dobry standard. Dobieramy osuszacz powietrza do domu

 

Najważniejszym parametrem w kategorii osuszaczy powietrza jest wydajność osuszania. Podawana zwykle w przedziale dobowym. 

 

Oczywiście każda reklama może przekonywać, że produkt X ma dużą wydajność. Dlatego warto porównać kilka modeli i sprawdzić, który wypada najlepiej.

 

Dla uproszenia podaje się, że każde 10 litrów wydajności będzie dobre do osuszania maksymalnie około 20 m² (jedno pomieszczenie). 

 

Dobre kondensacyjne (ze sprężarką) osuszacze powietrza mają wydajność osuszania minimum 20 l / 24 h. Dlaczego? Bo faktyczna wydajność zawsze będzie mniejsza. I to jest konkretny powód, żeby na starcie wybrać mocniejszy sprzęt. 

 

Wszystko dlatego, że producenci maksymalną wydajność osuszania dla swoich urządzeń podają dla konkretnych warunków otoczenia: 30°C i 80% wilgotności. Właściwie im szybciej osuszacz zmniejszy wilgoć, tym mniejsza będzie jego wydajność, bo i samej wody w powietrzu będzie zdecydowanie mniej. 

 

Osuszacz powietrza do domu, wyposażony w inteligentne sterowaniem wi-fi i filtr HEPA 

 

Na przykładzie numeru 1. z rankingu osuszaczy, czyli Fersk Torr 30, możemy stwierdzić, że możliwość automatyzacji to świetna rzecz. 

 

Domowy osuszacz powietrza połączony przez sieć w-fi z aplikacją w telefonie pozwala na tworzenie własnych reguł, sprawiając, że można stworzyć spersonalizowany harmonogram. 

 

Można ustalić na przykład regułę, w której osuszacz powietrza włączy się rano, o dokładnie wskazanej godzinie, po naszym przebudzeniu i pozbędzie się wilgoci z sypialni, która nagromadziła się przez całą noc. Po osiągnięciu wskazanego poziomu urządzenie się wyłączy. 

 

Oczywiście aplikacja mobilna daje dostęp do funkcji dostępnych z panelu sterowania, pokazuje aktualną wilgotność i aktywny tryb pracy.

 

Kolejnym ukłonem w stronę użytkowników jest funkcja oczyszczania powietrza, którą w osuszaczach zapewnia filtr HEPA i jonizator, a czasami również filtr węglowy. 

Osuszacz powietrza Fersk Torr z filtrem HEPA, materiały producenta

Oczyszczanie powietrza i usuwanie wilgoci. Osuszacz powietrza do domu, urządzenie 2w1 

 

Nadmierna wilgoć, czyli taka powyżej 60%, która, utrzymuje się stale, sprawia, że zawilgocone łazienki, sypialnie i piwnice stają się idealnym środowiskiem do rozwoju pleśni. 

 

Zarodniki grzybów pleśniowych mogą wywoływać silnie reakcje alergiczne, w tym nieżyt nosa, podrażnienia błon śluzowych i skóry. Ponadto przyczyniają się do częstszego występowania chorób górnych dróg oddechowych. 

 

Czy domowy osuszacz powietrza usuwa zarodniki pleśni? Tak, jeśli dołączono do niego filtr HEPA, co nie jest standardem. 

 

W każdym osuszaczu znajdziemy filtr wstępny (siatkowy), którzy zatrzymuje duże cząsteczki np. kurzu. 

 

Jednak to filtr HEPA odpowiada za oczyszczanie i filtrowanie powietrza z zanieczyszczeń, usuwając przy tym:

  • zarodniki pleśni; 
  • roztocza kurzu;
  • alergeny roślinne i zwierzęce; 
  • pyły zawieszone PM2.5 i PM10, czyli składniki smogu; 
  • wirusy i bakterie. 

 

Proces oczyszczania powietrza może wspierać wbudowany jonizator albo filtr węglowy, odpowiedzialny za usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz zanieczyszczeń gazowych. 

 

Domowy osuszacz powietrza 2w1 rozwiązuje dwa naglące problemy. Ignorowanie nadmiernej wilgotności doprowadzi ostatecznie do pojawienia się nalotu pleśni na ścianach i sufitach. A wówczas konieczne będzie użycie środków chemicznych. 



eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci
Świnoujście Agatowska