Przewodnik zakupowy: jak wybrać idealną koszulkę męską?

Jeśli chodzi o podstawowe elementy garderoby, koszulki należą do totalnych must-have w szafie każdego mężczyzny. Niezależnie od tego, czy za pomocą T-shirtu chcesz wyrazić siebie, czy po prostu nie lubisz zastanawiać się długo, w co się ubrać, warto, abyś zaopatrzył się w najciekawsze projekty. Na konkurencyjnym rynku internetowym jakość stała się ważniejsza niż kiedykolwiek. Dlatego przyjrzymy się bliżej temu, co dokładnie składa się na dobrą koszulkę!

Jakie rodzaje koszulek wyróżniamy?

To oczywiste, że koszulki męskie muszą występować w różnych stylach. W końcu każdy z nas chce w wymarzonej stylizacji poczuć się sobą i odnajduje się w innych wzorach, kolorach i krojach. W kolekcjach sklepów internetowych znajdziesz T-shirty dla sportowców, fanów rocka, minimalistów, miłośników popkultury, nauki i elegancji – słowem, wszystko, czego dusza zapragnie.

T-shirty podzielić możemy nie tylko ze względu na kolorystykę, rodzaj wzoru lub nadruku, ale też ze względu na różnice w wykonaniu poszczególnych elementów: typ dekoltu, materiał wykonania, długość rękawa i krój.

Rodzaje dekoltów w koszulkach męskich

Koszulki z okrągłym dekoltem to najpopularniejszy model zarówno w szafie mężczyzn, jak i kobiet. Jest to standardowy kształt dopasowany do swobodnego stylu ubioru. Nieco bardziej wyrazisty wygląd zapewnia dekolt w serek: w przypadku panów krój ten jest bardziej powszechny w półeleganckich stylizacjach z modnymi chinosami. Szpic to pogłębiony rodzaj dekoltu w serek, który odkrywa nieco więcej ciała i zwykle noszony jest do letnich stylizacji z biżuterią. W sprzedaży znajdziesz też nietypowe koszulki ze stójkami, polo z kołnierzykiem i guziczkami, a nawet T-shirt z ozdobnym golfem lub zamkiem przy szyi.

Długość koszulek męskich

Długość męskich fasonów sięga zazwyczaj poniżej linii bioder. W przypadku odzieży streetwearowej zdarzają się jednak dłuższe kroje, nawet do kolan! Co innego, jeżeli chodzi o rękawy. Te znajdziemy w wielu wydaniach: od kilkucentymetrowych, przez standardowe (około 20-25 cm), trzy czwarte, aż do długich (tzw. longsleeve).

Rodzaj materiału

Jeśli chodzi o jakość koszulki, decydującą rolę odgrywa dokładność szycia oraz rodzaj zastosowanej tkaniny. To jaki materiał sprawdzi się najlepiej, jest bardzo subiektywne i zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Przy zakupie T-shirtu warto upewnić się, czy dana tkanina przepuszcza powietrze, czy łatwo ją prać, oraz czy nie ulega wygnieceniom. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów materiałów stosowanych przy produkcji męskich koszulek:

  • Bawełna – to jedna z najczęściej spotykanych tkanin naturalnego pochodzenia, miękka, wygodna i przystępna cenowo. Przepuszcza powietrze, toteż nadaje się świetnie nawet na upalne dni. Jest trwała i wytrzymuje wiele prań bez utraty fasonu.
  • Wiskoza – naturalne włókno, stosowane powszechnie głównie ze względu na dużą funkcjonalność. W zależności od rodzaju splotu materiał prezentuje zróżnicowane cechy wizualne, więc jest chętnie wybierany przez projektantów odzieży. Dobrze przyjmuje barwnik, dzięki czemu występuje w wielu stylowych kolorach.
  • Poliester –  to syntetyczne włókno jest wysoce plamoodporne i znosi wiele prań. Co więcej, szybko schnie i nie kurczy się pod wpływem temperatury. Materiał tego typu stosowany jest zwykle do produkcji odzieży sportowej oraz koszulek o skomplikowanych nadrukach, np. w przypadku wzorów fotorealistycznych.
  • Len – naturalny surowiec o właściwościach termoregulacyjnych. Ze względu na dużą sztywność i szorstkość często łączony jest z domieszką bawełny, która dodaje mu miękkości i sprężystości. To materiał stosunkowo drogi i często stosuje się go w odzieży letniej.
  • Rayon – syntetyczna mieszanka z domieszką bawełny. Tkanina ta ma bardzo gładką, jedwabistą fakturę i używana jest najczęściej w produkcji odzieży funkcjonalnej. Zapewnia dużą wygodę, chociaż jest mniej sprężysta od poliestru.

Jak widzisz, każdy rodzaj materiału ma nieco inne właściwości. W codziennym użytkowaniu najlepiej sprawdzą się koszulki męskie bawełniane oraz lniane. Jeżeli nie masz czasu na prasowanie, świetnym rozwiązaniem będą modele z domieszką włókien syntetycznych lub poliestrowe. Mężczyźni ceniący unikatowe fasony będą zadowoleni z T-shirtów wykonanych z wiskozy, natomiast rayon to świetny wybór dla sportowców i miłośników outdooru.

Co jeszcze świadczy o jakości koszulki?

Jak już wspomnieliśmy, kluczowe znaczenie dla jakości koszulki ma nie tylko rodzaj zastosowanej tkaniny, ale też jakość szwów. Jeżeli już na pierwszy rzut oka dostrzegasz odstające nitki lub nierówny ścieg, możesz mieć pewność, że T-shirt nie posłuży zbyt długo. Co więcej, taka odzież może nieestetycznie leżeć na ciele, odstawać i ulegać wybrzuszeniom.

Kolejnym szczegółem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest barwa metki. Jeżeli da się dostrzec na niej ślady barwnika, którym kolorowano materiał, to prawie na pewno taka koszulka będzie szybko blaknąć. Co więcej, może zafarbować inne ubrania w trakcie prania.

To jak? Wiesz już wszystko, co najważniejsze? W takim razie ruszaj na zakupy! Jakościowe koszulki męskie znajdziesz w dobrych sklepach, np. na Dstreet.pl!

----------

eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci
----------

Powiązane posty

Hirsutyzm u kobiet – jak diagnozować i skutecznie leczyć nadmierne owłosienie?

Jakie gadżety reklamowe sprawdzą się w branży informatycznej?

Co jeść na diecie o niskim indeksie glikemicznym?