Strona główna » Czy warto studiować w Szczecinie? Poznaj historię Kamili

Czy warto studiować w Szczecinie? Poznaj historię Kamili

#UniwersytetSzczeciński #Szczecin #studia #MożeszWięcej

by Daniel SZYSZ

Czy warto studiować w Szczecinie? Poznaj historię Kamili

Lipiec to miesiąc, podczas którego wielu maturzystów stoi przed trudnym wyborem – wyborem kierunku studiów. To decyzja, która niekiedy może zaważyć na całym życiu młodego człowieka. W zeszłym roku w podobnej sytuacji była Kamila – obecnie studentka Global Communication w Uniwersytecie Szczecińskim.

Dziewczyna pochodzi z małej miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Zapytana, dlaczego wybrała studia w Szczecinie, odpowiada:

– Najlepiej studiuje się blisko swojego miejsca zamieszkania. Jestem na tyle oddalona od rodziców, że mogę poczuć trochę wolności i jednocześnie zaznać życia studenckiego – śmieje się Kamila. – Szczecin jest również dobrze skomunikowany z pobliskimi miejscowościami. Kiedy zatęsknię za rodziną, wsiadam w autobus, godzina jazdy i jestem już na miejscu.

To nie jedyny argument, który przekonał dziewczynę do studiowania w Uniwersytecie Szczecińskim.

– Wybrałam studia w US również za namową brata, który skończył tę uczelnię – mówi studentka. – Jakub ani przez chwilę nie żałował, że wybrał Szczecin. Nawet pomimo tego, że jego przyjaciele z liceum „rozjechali się” po całej Polsce.

Brat Kamili już podczas studiów rozpoczął staż w jednej z firm w Szczecinie. A to wszystko umożliwiło mu Akademickie Biuro Karier, które działa w Uniwersytecie Szczecińskim. I tak już od sześciu lat Jakub robi karierę w branży finansowej.

Kamila na początku nie wiedziała, jakie wybrać studia. Zdawała sobie tylko sprawę, że ma predyspozycje językowe i w tym kierunku chciałaby dalej się rozwijać. We wrześniu zeszłego roku w Uniwersytecie organizowany był coroczny Salon Maturzystów. Dla Kamili była to doskonała okazja, aby poznać zachodniopomorskie uczelnie i ich ofertę edukacyjną.

– Pamiętam, że od razu zwróciłam uwagę na informator uniwerku. Jego bogata oferta trochę mnie zaskoczyła. Co prawda pozytywnie, aczkolwiek trudno było mi wybrać jeden kierunek z dziewięćdziesięciu, które oferował Uniwersytet Szczeciński na siedmiu wydziałach – wspomina dziewczyna.

Całe szczęście Kamila natrafiła na przesympatyczną dziewczynę – Natalię z Biura Rekrutacji US, która w prosty i rzeczowy sposób przedstawiła Kamili ofertę Wydziału Humanistycznego.

– Dzięki Natalii wybrałam Global Communication. Ona uzmysłowiła mi również, że studia w Uniwersytecie to nie tylko nauka – powiedziała.

To prawda, bo Uniwersytet Szczeciński to nie tylko największa uczelnia na Pomorzu Zachodnim, z wysoko wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną. To również miejsce z bogatą sferą rozwoju i wsparcia. Samorząd studencki, Akademicki Związek Sportowy, liczne koła naukowe czy Chór Uniwersytetu Szczecińskiego – każdy znajdzie dla siebie ścieżkę do realizacji swoich pasji. Uczelnia posiada także szerokie zaplecze ze wsparciem socjalnym dla studentów.

Kamila już na pierwszym roku zaangażowała się w pracę w NiUS Radio.

Praktyka czyni mistrza! I właśnie o tym przekonałam się, pracując w uniwersyteckiej rozgłośni – mówi dziewczyna. – Mogę pochwalić się tym, że przeprowadzam rozmowy z ciekawymi ludźmi, które umieszczane są na YouTubie. Nagrywam również swój podcast, a w tym roku zaczęłam także działać w naszej akademickiej telewizji UNIWizja.

Kamila nie tylko tworzy świat medialny na uczelni, ale również pomaga jako wolontariuszka oraz uczestniczy w wielu ciekawych inicjatywach. Sama kadra dydaktyczna zachęca studentów do uczestniczenia w uniwersyteckim życiu.

– Zaangażowałam się także w działalność Koła Naukowego Pracy Socjalnej. To dla mnie wyzwanie, ale również satysfakcja, że pomagam innym i robię coś pożytecznego – mówi studentka.

W Uniwersytecie Szczecińskim zauważalna jest zmiana w funkcjonowaniu studenta na uczelni. Kolejki młodych ludzi z papierowymi indeksami po sesji egzaminacyjnej to już przeszłość. Teraz funkcjonują e-Indeksy w systemie e-proDziekan. Każdy student na bieżąco zdalnie może śledzić swoje postępy w nauce.

– Otrzymałam wsparcie z Uniwersytetu, który posiada certyfikat „Uczelnia w chmurze” – zachwala dziewczyna. – Korzystanie z pakietu Microsoft Office jest niezbędne podczas przygotowywania się do zajęć. Teraz mam Worda, Excela i PowerPointa całkowicie za darmo.

Uniwersytet Szczeciński spełnił wszystkie oczekiwania dziewczyny. Kamila czuje wsparcie ze strony osób zaangażowanych w pracę NiUS Radio i koła naukowego. Dzięki temu może się rozwijać.

– Cieszę się, że jestem wśród tych osób, które mogły przekonać się, że studia w Uniwersytecie Szczecińskim to nie tylko nauka. To także wiele wspaniałych możliwości rozwoju – mówi z satysfakcją studentka. – Studiowanie w Szczecinie było moją najlepszą dotychczasową decyzją. Mogę śmiało podpisać się pod hasłem tegorocznej rekrutacji US „Możesz więcej”.

Jeśli chcesz studiować w Uniwersytecie Szczecińskim, nic bardziej prostego. Wejdź na stronę www.kandydaci.usz.edu.pl i zapoznaj się z ofertą edukacyjną uczelni. Pierwszy nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie potrwa do 12 lipca. Natomiast na studia stacjonarne drugiego stopnia i wszystkie studia niestacjonarne – do 16 sierpnia.



eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci
Świnoujście Agatowska